ПОСТОЯТИ ЗА СЕБЕ: 10 правил
ПОСТОЯТИ ЗА СЕБЕ: 10 правил
1. Ніхто не повинен порушувати твої права
Якщо тобі неприємно перебувати в певній ситуації або з деякими людьми – зберися з духом і захисти свою думку. Цього непросто навчитися ось так відразу. Все приходить з часом.
2. Будь упевненим у своїх вчинках
Підтримуйте і заохочуйте свого малюка. Хваліть навіть за малюсінькі перемоги. Адже позитивна самооцінка вкрай необхідна дитині для усвідомлення самого себе, своїх бажань і емоцій. Необхідний стан для малюка: «Я роблю успіхи!»
3. Зберігай оптимізм!
Позитивно налаштовані люди не намагаються розгледіти погане в кожному. Навпаки, вони в усьому знаходять щось хороше. Більш того, людський оптимізм заряджає енергією оточуючих. Навчіть цього свого малюка!
4. Зроби так, щоб тебе почули
Незважаючи на сучасні технології, серед нас живе дуже багато сором'язливих, закомплексованих дітей. Таким дітям складно відповідати на уроках, піднявши руку; розповісти однокласнику смішну історію, або познайомитись із кимось на дитячому майданчику. Своїм прикладом навчайте малятко комунікувати вдома і на вулиці.
5. Бійка – не вирішення ситуації
Як часто ми вчимо своїх дітей (та й самі керуємося цим правилом): вдарили – дай здачу! Однак, це занадто кардинальне рішення. І навряд чи це вирішить проблему. В першу чергу необхідно вчити малюків знаходити компроміс шляхом розмов.
6. Не звертай уваги на тих, хто над тобою сміється!
У кого з нас в дитинстві не було прізвиська, клички? Деякі з них часом – не найприємніші. Що робити дитині в таких випадках? Ось що:
- ігноруй кривдника
- не показуй, що його слова тебе зачіпають
- уяви, що ти супергерой, одягнений в броню. Хіба супергероям страшні якісь слова?
Подібна поведінка змусить кривдника відмовитися від своїх нападок.
7. Не бійся мати власну думку
Коли більшість проти, дітям деколи складно мати протилежну думку. Втім, як і нам, дорослим. Однак, далеко не завжди варто йти на поводу у більшості. Навчіть дитину розрізняти позитивні і негативні заклики або навіювання (наприклад, що краще - записатися на нову секцію з футболу або прогулювати уроки).
8. Навчися говорити «ні»
Поясніть дитині, що він завжди має право сказати «ні» чи «так». Роз'ясніть, що люди будуть більше цінувати чесну відповідь, а не прагнення сподобатися. Крім того, вміння сказати «ні» на те, що тобі не подобається, або ти не хочеш робити, - запорука гарного психічного самопочуття.
9. Не соромся звертатися до батьків
Ми назавжди залишимося на боці наших малюків, їх підтримкою і захистом. Невпинно давайте дітям це відчувати
10. Займайся спортом!
Так-так! Адже майже будь-який вид спорту розвиває у дітей впевненість у собі і своїх силах. А ще спорт стане добрим помічником в умінні залишатися холоднокровним в стресових ситуаціях. А це, в свою чергу, допоможе в умінні:
• спокійно відповісти іншій дитині, що тобі не подобається його поведінка;
• змусити себе говорити не тихим, а упевненим голосом, навіть якщо всередині наростає хвилювання;
• не панікувати і стримати порив відповісти злом на зло
Удачі вам та вашим дітям! Підтримуйте своїх малюків.
- Підвіска-валентинкаЧудовий подарунок для матусі, або подружки чи дівчинці можна просто зробити своїми руками!Повна версія статті
- Поробка для дітей "Новорічне Оленя"Нова ідея новорічної поробки вже чекає на Вас на нашому каналі youtubeПовна версія статті