10 РЕЧЕЙ, ЯКІ РОБЛЯТЬ ДІТЕЙ ЩАСЛИВИМИ
![10 РЕЧЕЙ, ЯКІ РОБЛЯТЬ ДІТЕЙ ЩАСЛИВИМИ](https://images.prom.ua/1681409685_w1040_h500_10-rechej-yaki.jpg)
10 РЕЧЕЙ, ЯКІ РОБЛЯТЬ ДІТЕЙ ЩАСЛИВИМИ
Психологи розкрили секрет, як зробити дитинство дитини більш здоровим і щасливим.
1. Виділяйте малюкам більше часу на ігри з іншими дітьми.
Адже вони набагато охочіше і швидше вчаться однолітків, ніж від батьків. Крім того, пройде зовсім трохи, і наші діти будуть зайняті уроками, додатковими заняттями. Так що, поки цього не сталося – хай граються «скільки влізе».
2. Не сваріться і не влаштовуйте сцени в присутності дітей.
У ранньому віці людський мозок неймовірно швидко розвивається і вбирає інформацію. Тому коли вони бачать «дорослі проблеми» і чують їх обговорення на «підвищених тонах», це може відобразитися для малюка, як приклад поведінки. Так що – тільки не при дітях. І взагалі не треба ))
3. Ніколи не порівнюйте своїх дітей з іншими.
Адже це негативно впливає на почуття власної гідності і впевненості в собі. Крім того, якщо дитина буде намагатися перейняти «позитивні риси іншого, результат може виявитися не таким втішним. А іноді навіть протилежним.
4. Розкажіть дітям про користь негативних емоцій
Діти не володіють дорослої стриманістю. Практично у кожної дитини бувають несподівані сплески гніву, роздратування, збентеження і т. д. Однак карати за це не варто. Навпаки, поясніть малюкові, що подібні емоції властиві кожному. І навчіть конструктивно боротися і вміти впоратися зі спалахами негативу.
5. Обов'язково звертайте увагу на старання і досягнення своїх дітей
Спостерігайте за тим, чим захоплюється дитина, що він робить. Хваліть за конкретні старання і результати, а не обмежуйтеся помітною фрази «Ти такий молодець, у тебе все чудово виходить»
6. Введіть (якщо ви цього ще не зробили) і цінуєте сімейні традиції
Загальний час, проведений членами родини разом, дає дитині 4 основні переваги:
· Він відчуває себе важливим і коханим
· Спостерігає за позитивними «прикладами»
· У дорослих також з'являється можливість зайвий раз поспостерігати за своїм чадом
· У дитини з'являється привід висловити свою думку і відчуття, а це посилює зв'язок між батьками і дітьми
7. Дозволяйте дітям ризикувати
Ніхто не сперечається про те, що за дітьми потрібен «око та око». Однак це не означає, що ми повинні постійно стежити за кожним кроком і чихом малюка. Адже ваша надмірна опіка не зменшує ваших вимог до малюка. Дайте дитині потроху вчитися на своїх помилках, долати труднощі і приймати складні рішення. Загалом, всього того, що їм знадобиться у дорослому житті.
8. Розвивайте в дітей почуття відповідальності
Нехай спочатку це буде відповідальність за «прибрати за собою игрушкки» або інша дрібна домашня робота. І НЕ потрібно контролювати кожен крок процесу. Чому? Пам'ятайте про надмірну опіку? Читайте пункт 7. Вам важливо тільки перевірити результат. Якщо ви хвалите, заохочуєте або навіть караєте малюка – ця має бути реакцією на результат.
9. Створюйте щасливі спогади
В ході експериментального дослідження, проведеного двома професорами Гарварду, з'явилася теорія: дорослі, у яких багато хороших спогадів про дитинство, відчували і навіть виглядали здоровішими і щасливішими, ніж ті, хто не міг похвалитися щасливими подіями.
10. Будьте щасливі!
Так-так, не забувайте про себе. Діти – як губка, вони обов'язково піде за вашому прикладом.
Звичайно, в житті дорослих буває всяке. Переживання, проблеми, обставини. Але ми по-справжньому любимо своїх малюків. Тому їх щастя і благополуччя – на першому місці. Чи Не так?
- Підвіска-валентинкаЧудовий подарунок для матусі, або подружки чи дівчинці можна просто зробити своїми руками!Повна версія статті
- Поробка для дітей "Новорічне Оленя"Нова ідея новорічної поробки вже чекає на Вас на нашому каналі youtubeПовна версія статті