10 ФРАЗ, ЯКІ НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ МОЖНА ГОВОРИТИ ПРИ ДИТИНІ
10 ФРАЗ, ЯКІ НЕ МОЖНА ГОВОРИТИ ДІТЯМ!
Є слова, які потрібно говорити дітям завжди і постійно. Це похвала і підтримка. А є такі, про яких потрібно 7 разів подумати, перш ніж їх вимовити. Це слова, наприклад, засудження. А є такі, які взагалі ніколи не можна говорити.
· НЕ ГОВОРИ ДУРНИЦЬ!
Подумайте: наші діти ніколи не кажуть «дурницю». Все, що повідомляє нам цей маленький чоловічок, що важливо для нього. Який би смішний нам ця інформація часом не здавалася. Фразами типу «не неси нісенітницю!» ми даємо зрозуміти малюкові, що його слова не важливі для нас. А потім дивуємося, звідки це у нашого скарби так рано з'явилися секрети. Вислухайте дитину! Порадійте разом з ним, допоможіть порадою.
· БЕРИ, ТІЛЬКИ ВІДЧЕПИСЯ
Діти дуже швидко починають використовувати ці слова в своїх цілях. Адже це можливість отримати бажане. Але також, зникнути з нашого життя. А ми потім дивуємося: звідки з'явилося відчуження?
Звичайно, ми не можемо весь час відмовляти дитині в усьому. Та цього й не потрібно. Але від слів типу «відчепися» слід позбутися.
· ДАВАЙ КРАЩЕ Я ЦЕ ЗРОБЛЮ
Синонім: «У тебе все одно не вийде!» Такими словами ми апріорі прирікаємо малюка на провал. Він заздалегідь упевнений у своїй нездатності і безпорадності. А це залишає слід на все життя. Краще сказати: «Давай, я тобі допоможу» Або дозволити йому допомагати вам.
· ІНШІ ВМІЮТЬ / ЗНАЮТЬ тощо, А ТИ НЕМАЄ
Погодьтеся, мотивація у дитини на нулі при таких словах. А комплекс неповноцінності процвітає. Пам'ятайте, що писав Фрейд? «Єдина людина, з яким ви повинні порівнювати себе, — це ви в минулому. І єдина людина, краще якого ви повинні бути, — це ви зараз». Ось і не забувайте!
· ОЧЕЙ Б МОЇ ТЕБЕ НЕ БАЧИЛИ
Про що говорять такі слова дитині? Про те, що ні він сам, ні його досягнення і проблеми нам не потрібні. Іноді такими словами ми, батьки, намагаємося уникнути назріваючого конфлікту. Але ми ж дорослі люди! Ми ж розуміємо, що від конфліктів не тікають, їх вирішують. Спільно.
· НЕЦЕНЗУРНІ СЛОВА
Їх все ми знаємо. Але при дитині їх не можна употребля.. Існує купа пристойних синонімів. В будь-якій мові. І крапка.
· ЯКЩО Б НЕ ТИ, ТО..
Такие слова формируют комплекс вины у ребенка. Он считает, что делает родителям плохо, причиняет им боль. Такие ощущения – травмирующие для детской психики. Но подумайте, подобными словами вы обвиняете ребенка в своих неудачах. А разве это не повод разобраться в себе? Вот и разберитесь!
· ТЫ ПЛОХОЙ!
Дети очень доверяют нашим оценкам. И стараются им соответствовать. Вместо «ты плохой» можно сказать «ты поступил плохо». «Ты глупый» можно заменить на «это неправильное решение». Таким образом вы оцениваете не самого ребенка, а его поступки, тем самым давая ему стимул стать лучше.
· ЯКЩО ТИ ЩОСЬ ЗРОБИШ / НЕ ЗРОБИШ, Я НЕ БУДУ ТЕБЕ ЛЮБИТИ
Адже це неправда. Батьківська любов – безумовна. Навіщо ж брехати дитині?
· Я ТЕБЕ КИНУ
Аналогічно попередньому пункту. Ми найголовніші люди для наших малюків. Вони прив'язані і залежать від нас цілком. Навіть загроза фізичного покарання краще, ніж «віддам чужому дядьку»!
Важливі не слова як такі. Важливі відносини батьків і дітей, побудовані не на страху і покарання, а не беззастережної любові і взаєморозуміння.
- Підвіска-валентинкаЧудовий подарунок для матусі, або подружки чи дівчинці можна просто зробити своїми руками!Повна версія статті
- Поробка для дітей "Новорічне Оленя"Нова ідея новорічної поробки вже чекає на Вас на нашому каналі youtubeПовна версія статті